تبلیغات
مرتضی عنابستانی - اصول موفقیت و کامیابی - سرمایه هرکار ذهن زیباست
مرتضی عنابستانی - اصول موفقیت و کامیابی
سرمایه آدمی برای هر کار ذهن زیباست
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


با سلام به وبسایت رسمی شرکت آی تی مور morteziano خوش آمدید . ازاینکه لحظاتی از وقت خود را به ما اختصاص داده اید بسیار سپاسگذاریم . امید است اطلاعات موجود در این سایت برای شما دوست عزیز مفید واقع شود
morteziano@gmail.com
مرتزیانو
مرتضی عنابستانی

مدیر وبلاگ : مرتضی عنابستانی
نظرسنجی
دوست داری الان چه کسی را ببینید؟صفحه 1

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

سرمایه هر کار ذهن زیباست

 

مقدمه ای برای پیروزی و بدست آوردن سرمایه ذهنی

 

هدف رسیدن به آرزوها و آمال سر چشمه امید به هستی است .امید به زنده بودن نیاز دارد که انسان در ذهن خود صورت مسئله ای طرح کرده باشد و وقتی جواب آن را پیدا کرد مقداری از آرزوهایش براورده میشود .

*مارک تواین: موفقیت یک علم است اگر اصولش را بدانی نتیجه اش را بدست می اوری.

آیا تا کنون اندیشیده اید که چه فرقی بین آدم موفق و ناموفق است در ظاهر عمل هیچ ولی در باطن عملشان اگر جستجو کنید آن را میبینید .

اصول موفقیت همانند رازی است پنهان که این راز را تمامی مردان بزرگ تاریخ میدانستند و آن را میتوان در سخنا نشان دید و حال این سر موفقیت در یک تصمیم در 3 بند است :

 1- تعیین هدف 2- باور موفقییت 3- تلاش در راستای هدف

1- تعین هدف :

 دلیل آن که امروزه با هواپیما براحتی سفر میکنید رویای پرواز در گذشته بوده این همان تعین هدف است که لئوناردو داوینچی نقاش بزرگ ایتالیایی اولین طرح کایت پرنده را بر روی کاغذ آورد و او میدانست که در آینده هواپیما اختراع خواهد شد و این را کاملا باور داشت چون به قدرت رویا در ذهن اعتماد داشت .

*حضرت علی (ع) : جهان هرکس به اندازه وسعت تفکر اوست.

ما همیشه از بزرگانمان شنیده ایم خواستن توانستن است پس اگر به این ضرب المثل توجه کنید میبینیم که پایه و اساس انجام کار خواستن است یعنی تعین هدف اگر کسی هدف یا آرزویی در سر نداشته باشد او همان مرده متحرک معروف است.

*بودا دالایی لاما : هر آچه که الان هستیم نتیجه افکاریست که قبلا داشته ایم .

اگر به این جمله خوب دقت کنیم میبینیم کاملا درست است شاید بعضی ها بگویند نه من این بد بیاری را جذب نکردم اما اگر عمق ذهن خود راجستجو کنند به زمانی احتمالا بر می خورند که در هنگام تماشای یک فیلم سینمایی یا یک داستان با شخصیت پنداری خود را در مشکلات داستان همراه کردند و در صدد رفع آن مشکلات راه حلهایی را با خود مرور میکردند .

برای این که این مشکلات بوجود نیاید همیشه باید افکار ناپسند را به ذهن خود راه ندهید لازم نیست با افکار بد بجنگید چون با جنگیدن مجبورید به آنها فکر کنید و این کار آنها را قوی تر میکند فقط باید به آنها بی اهمیت باشید .


صفحه 2

 

*کارلیو:با هرچه مقابله کنید ایستادگی میکند.

*نیوتون: هر عملی عکس العملی را به دنبال دارد.

تنها در افکارتان خوبیها را جستجو کنید دوستان وآشنایانتان که با شما ارتباط دارند تاثیر زیادی بر روی شاخه افکارتان دارند برای همین آن قدر در اسلام سفارش شده برای خود دوستان نیک برگزینید

همان طور که پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد. پس برای خود دوستان اهل خوبیها و ایمان به خدا انتخاب کنید و به افکار ناجور دیگران اهمیت ندهید اگر توجه داشته باشید کسانی با شما صحبت میکنند و از گرفتاریهایشان میگویند :

{وای این چک را چطور پاس کنم} یا { قسط ماشینم عقب افتاده من پولی ندارم} و یا {وای با این وضع آخر ماه به گدایی میافتم } این آدم هر کاری که بکند باز آخر ماه پول کم می آورد مگر این که رشته افکارش را تغییر دهد.

هر کس از بدهکاری صحبت کند بدهکار است ولی باز کسانی دیگر افکار متمایزی دارند وچیز دیگری میگویند :

{فلان بانک 16% سود علی الحساب میده میخواهم در آن سرمایه گذاری کنم} و یا {سرمایه ای میخواهم جور کنم و بروم در فلان کار آخه بازده خوبی داره} این جور افراد اگر در کاری که میگویند موفق نشوند باز از دور خبرشان میرسد که در کار دیگری حتما به موفقیت والایی رسیده اند.

بنابراین از چیزی ناله نکنید همیشه راضی و شکر گذار باشید مثلا اگراز مریضی ناله کنید دیر مداوا میشوید

خلاصه کلام آنکه به دنبال هرچه بروید آن چیز به دنبال شما میآید .

*ناپلئون بناپارت : این نیروی تخیل است که بر جهان حکم فرمانی میکند.

 

 

 

قدرت خواستن : بعضی وقتها انسان چیزهایی را میخواهد ولی روی آنها تمرکز ندارد مثلا میگوید:{می خواهم یک موتور سیکلت بخرم یا شایدم یک اتومبیل نمیدانم بلاخره یه کاری میکنم} این طرز خواستن به هوس شبیه تر است تا به هدف چون اگر هدف او موتورسیکلت خریدن بود آن را بدست میآورد اما او فقط هوس موتورسواری کرده است پس به یاد بسپارید قدرت تمرکز روی هدف بسیار مهم است.

*الکساندرگراهام بل: قدرت را نمی توانم ببینم ولی میدانم به میزان زیاد وجود دارد.

*آلبرت انیشتن :تخیل همه چیز است تخیل پیش درآمدی از آینده است.

دانشمندان انسان را به دو وجه ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه تقسیم کرده اند که با ضمیر خود آگاه دانش بدست می آوریم و تصمیم میگیریم واز حواس پنجگانه خود استفاده میکنیم ولی در ضمیر ناخود آگاه به خواسته ها وتصمیم هایمان تحقق میبخشییم . ضمیر خودآگاه در هر لحظه فرمانهایی به ضمیر ناخوداگاه میدهد و قدرت هر کدام که بیشتر باشد آن به اجرا در میآید ما با تمرکز میتوانیم قدرت ناخوداگاه را در دست بگیریم همان طور که در مدی تیشن ویا هیپنوتیزم این کار عملی میشود .

*رابرت سولر:قدرت کاملا از درون ماست به همین دلیل ما بر روی آن کنترل داریم.


صفحه 3

 

از بعضی افراد شنیده ایم که میگویند :{حس ششم به من الهام کرده که ...}این حس ششم همان ضمیر ناخوداگاه انسان است همان گنجی که خداونند درون انسان قرار داد تا بتواند به آرزوهایش دست یابد ولی هر کسی به آن دسترسی ندارد برای همین کسانی به آن میرسند که خود رابشناسند و بدانند از خود چه میخواهند. برای همین در اسلام برای خدا شناسی اول توصیه به شناخت خود انسان سفارش شده است.

*آسمان بار امانت نتوانست کشید            ** ******             غرعه کار به فال نام من دیوانه زدند

 

آیا تا به حال حس کرده اید که کسی به شما خیره نگاه میکند و وقتی به او نگاه کردید او سرش را پایین بیاندازد مطمئنا این حس متوجه شدن شما از حواس پنجگانه شما خارج است .

هدف خود را سودمند و پاک انتخاب کنید چرا که یک هدف خوب و پاک 10برار قدرتش از هدف بد بیشتر است و همیشه پایدار است ولی هدف های ناجور چون ناپایدار هستند قدرتشان کمتر است شاید سریع باشند ولی با همان سرعت از بین میروند .

*ادموند اسپنسر : این ذهن ماست که مارا ثروتمند و فقیر و خوشبخت و بدبخت میکند.

وقتی میخواهید هدفی انتخاب کنید در هر چیز بهترینش را انتخاب کنید بر فرض مثال اگر فلزی را میخواهید انتخاب کنید طلا را انتخاب کنید اگر به یاد بیاورید معلمانمنان به ما میگفتند{ برای 20 درس بخوانید تا لااقل 15 بگیرید ولی برای 10 اگر بخوانی 9 هم نمیشی} این کاملا درست بود این خیلی مهم است که هدف والایی داشته باشیم مثلا یک سیبل تیر اندازی در مقابل شماست اگر شما آدم کم توقعی باشید وبگویید اگر به دایره انتهایی هم بزنم خیلی کار کردم .... ولی اگر شما انحرافی داشته باشید بیرون کادر است ولی اگر هدف شما خال سیاه باشد اگر بیشترین حد انحراف شما را بگوییم در دایره انتهایی است پس بهترینها و پاکترینها را اندیشه مثبت خود قرار دهید.

 

2- باور داشتن:

دومین مرحله تحقق آمال باور رسیدن به هدف است به عبارت دیگر و ساده ترامیدوار بودن به موفقییت است .

*دبلیو کلمنت استون :هر آنچه که ذهن انسان بتواند باورکند میتواند بدست بیاورد

* حضرت عیسی (ع): اگر آرزو کنی این کوه در مقابلت نباشد و باور کنی که نیست کوه دیگر نخواهد بود

باید باور داشته باشید که کاری را که میکنید درست است و حتما شما را به موفقیت میرساند. باید در هرشرایطی چه خوب وچه بد امیدوار باشید که هدفتان 100%جواب میدهد .

اگر شما هدف والا بزرگی انتخاب کرده اید وکسی از شما پرسید که آیا تو واقعا باور داری که به این هدف به این بزرگی میرسی؟ اگر جوابشما بله باشد شما پیروز میدان هستید و اگر بگویید شک دارم قطعا شکست میخورید.

چون لازمه رسیدن به هدف لایق دانستن خود به آن هدف است .

مثلا اگر در تلاش هستید که مدیر عالی رتبه شوید بایستی اول خود را در آن درجه لایق بدانید.

صفحه 4

 

*قرآن کریم سوره رعد 11:همانا سرنوشت هیچ قومی را دگرگون نخواهد شد مگر خود سرنوشتشان را تغیر دهند .

پس اگر چیزی را میخواهید که تا به حال تجربه آن را نداشته اید باید خود را لایق آن بدانید اگر بخواهید یک ماشین آخرین سیستم بخرید و به خود بگویید{ که من سزاوار این ماشین مدل بالا نیستم} این ماشین را بدست نمی آورید مگر خود را لایقش بدانید وخود را در ذهنتان در پشت رل ببینید . پس بخاطر داشته باشید که باید موفقیت را در ذهن لمس کنید باید تفکر کنید.

*حضرت علی(ع) : اصل عبادت تفکر است.

*رسول اکرم (ص): یک ساعت تفکر از هفتاد سال عبادت برتر است.

یک اصل مهم دیگر آنکه برای هدف خود احترام قائل شوید و به آن بی حرمتی نکنید وبه هدف دیگران هم احترام بگذارید تا آنها هم به هدف شما احترام بگذارند.

*امام حسین (ع): با دیگران آن گونه رفتار کنید که انتظار دارید با شما رفتار شود .

اگر به شما کسی گفت که قصد دارد بزرگترین کارخانه دنیا را بسازد به او بگویید برایش آرزوی موفقییت دارید و حتی به او در این زمینه اطلاعات وکمک هم بکنید .

هیچکس را دل سرد نکنید . همیشه مشوق خوبیها باشید چرا که راه خوب روشن و خداپسند است خداوند در راه نیکیها با شماست پس شما موفق هستید ولی در هدف ناجور شکست میخورید چون در این راه جلوی خود را هم نمیتوانید ببینید چه بسا به جلوترها ولی در هدف خوب نیازی به استخاره نیست .

اگر کوچکترین بدی در نیت شما باشد با شکست مواجه میشوید بعضی ها از ضرب المثلی استفاده میکنند و میگویند خواستم صواب کنم اما کباب شدم این افراد با نیت کج وارد کار نیک شده اند و شکست خوردند و حال نیتشان فراموششان شده است و کار نیک را مقصر میدانند .

قالب شکنی : قالبهایی در ذهن ما درست شده اند که بیشتر به خرافات شبیه اند تا به واقعیت و این ویروس باورهای ما را دچار بحران میکند و این همان چیزی است که مانع رسیدن به موفقیت میشود . قالبهایی مانند {با سرمایه کم هیچ کاری از بپیش نمیشود برد } و یا {بچه حلال زاده به داییش میره} و یا {اگر سختی نکشی جونت در نیاد به هیچ جا نمیرسی } این قالبها وقتی جایشان را به باور بدهند بسیار خطرناک میشوند و میتوانند زندگی و هدف را نابود کنند مثلا اگر به حلال زادگی و دایی توجه کنید اگر دایی شما فرد بدبختی باشد آن وقت شما هم بدبخت میشوید؟ این مثال روشنی بود برای آن که دلیل شکستن قالب رابدانیم ما امروزه با باورهای بسیاری مواجه هستیم که اگر آنها را باور کنیم تحقق میابد حال فرقی ندارد که چه خوب باشد و یا بد پس باید بدانیم کدام قالب است که جلوی پیشرفت ما را میگیرد و آن را بشکنیم .

*هنری فورد: چه فکر کنید میتوانید و چه فکر کنید نمیتوانید در هر دو صورت حق با شماست.

کسانی که باور های غلط را از بین ببرند پیروز میشوند . آنها باورهای درست را جایگزین باورهای غلط کردند

یعنی باور خود را هدف خود دانستند وهیچ قدرتی را مانع این باور ندانستند.

*افلاطون:باید باور داشت که چه میگویید.

صفحه 5

 

در کشورهای خارجی کسانی بوده اند وهستند که با قدرت باور کارهای خارق العاده ای انجام داده اند مرتاض های هندی با رد شدن بر روی آتش با پای برهنه و نسوختن کف پایشان قدرت باورشان را ثابت کرده اند.

وقتی به دیوید کاپرفیلد بزرگترین جادو گر جهان گفتند راز رد شدن از دیوار چین و پرواز کردن تو چیست او در جواب کفت فقط باور بلی او با قدرت باورش که میتواند پرواز کند بر سر کوه میرفت و خود را آزاد میکرد و همانند پرنده بر زمین مینشست تعدادی از روحانیون سطحی نگر مذهب کاتولیگ کار او را ارتباط شیطانی میدانستند ولی این طور نیست او از قدرت باورش استفاده کرده بود او کار را قبل از انجام تمام شده میدانست.

اگر باور ضعیفی دارید میتوانید از باورهای کوچک شروع کنید مثلا باور کنید که میتوانید در آمد ماهانه تان را تا 10% افزایش دهید . این باور آسان است پس به آن میرسید پزشکان امروزی دریافتند باور این مطلب که {من امروز سلامت هستم} میتواند در روند معالجه بیمارانشان سرعت ببخشد بدین منظور قرصهای قندی تلقینی درست کرده اند و برای بیمارانشان که نیاز به تمرکز حواس بر روی بیماریشان دارند تجویز میکنند و این قرص ها هیچ خاصیت درمانی ندارند ولی فقط پزشک با تلقین این که با این قرصها خوب میشوی بیماران را معالجه میکنند.

هدف و باور لازم وملزوم یکدیگرند مثلا دریک مسابقه فوتبال دو تیم هم سطح با هم مسابقه میدهند هدف تیم اول گل زدن و گل نخوردن و ارائه یک بازی خوب است ولی هدف تیم دوم فقط پیروز شدن است به نظر شما کدامیک از این دو تیم برنده میدان خواهد بود اگر جواب شما تیم دوم است باید به شما تبریک بگویم چون باور قوی و تمرکز درستی دارید چون تیم اول هدف مشخصی ندارد و دچار بحران در تمرکز روی سه هدف است ولی تیم دوم فقط یک هدف را دنبال میکند آن هم پیروزی است و باور یک هدف بسیار آسان است و برای او مهم نیست گل بخورد یا نه فقط بردن مهم است.

*کانی مک:در هیچ بازی برنده نمیشوید مگر آنکه آماده برد باشید.

 

3-تلاش در راستای هدف:

 

*مارتین لوتر کینگ: فقط کافیست قدم اول را بردارید نیازی نیست که تمام راه پله راببینید.

 این قدم نهایی و مهم است که بخاطر داشته باشید موفقیت را در سینی نقره ای کسی به شما تعارف نمیکند باید در راستای هدف و باور موفقیت تلاش کنید .

شما هر قدر هم که عالم باشید بدون تلاش نمیتوانید موفق شوید.

*توماس هنری : عظمت زندگی به علم نیست بلکه به عمل است.

*وینسل چرچیل:شما جهان خود را میسازید همان طور که در آن پیش میروید.

همان طور که یک گل اول از دانه ریشه میدهد یک هدف تبدیل به باور میشود ولی وقتی ریشه از دانه بیرون آمد به آب احتیاج دارد و آن آب همان تلاش در راستای هدف  شماست .

باید در مورد هدفتان تخصص پیدا کنید مثلا اگر میخواهید در کار تولیدات نفتی بروید باید در مورد پلی مر ها تحقیق کنید . یک نکته مهم دیگر آن که از این تلاش لذت ببرید و آن را سختی و رنج ندانید همان

صفحه 6

 

گونه که در قالب شکنی گفتیم قالب این که {باید سختی بکشیم تا به جایی برسیم } را بشکنید اگر ادیسون باعشق کار نمی کرد لامپ اختراع نمی شد باید تلاش روزمره تان با عشق باشد .

 

*حضرت علی(ع) : بزرگترین تفریح کار است.

*رسول اکرم(ص): زندگی را آسان بگیرید تا روزیتان افزایش یابد .

باید از لحظه به لحظه زندگیتان لذت ببرید و هر شرایطی که پیش آمد و خواست شما را آزار دهد با آن سازگار شوید و حتی از آن لذت هم ببرید . باید قدرت تحمل بالایی داشته باشید و هر روز به خود بقبولانید که قدرت شما زیاد است وشما موفق میشوید .

*خلیل جبران:یک آوازخوان قادر نیست شما را به نشاط بیاورد مگر اول خود را به نشاط بیاورد.

هرگز دلسرد نشوید اگر کسی خواست که شما را دلسرد کند به او بگویید من این کار را کاملا باور دارم که به موفقییت می انجامد فقط مستلزم کمی زمان است . بعد خواهید دید که آن فرد با شما همفکری میکند.

نباید وقتی تلاش شما بیشتر میشود و عرق شما را در می آورد احساس خستگی کنید بلکه باید از این تلاش و عرق ریختن لذت کامل ببرید .

اگر قرار شد که هر روز از بقیه افراد 3 ساعت زودتر بیدار شوید وسخت در راستای هدفتان کار کنید و کمتر بخوابید و تفریح نداشته باشید از این قضیه ناراحت نشوید بلکه بلعکس از آن لذت هم ببرید وبه خود بگویید اگر این تلاش را بیشتر از دیگران انجام میدهم در عوض نتیجه مطلوبی برایم دارد.البته شایان توجه است که اگر فردی سلامتی خود را در نظر نگیرد و بیوقفه تلاش کند دیر یا زود از پای در میاید یا مریض خواهد شد پس بایستی به خودتان زیاد سخت نگیرید چرا که جریان زندگی و تلاش و شوق به کامیابی هدف به خودی خود ما را به جلو میراند.

*جزف کمپل : به دنبال خوشیهای خود بروید کائنات درهایی برایتان خواهد گشود.

 

 

 

     نویسنده : مرتضی عنابستانی

     مربوط به درس کارآفرینی استاد طاهری

 

 Bank Information of:

WWW.MORTEZIANO.IR

 

منابع این موضوعات

 

تجارت پنداری /مارک آلن

حکایت آن که دلسرد نشد / مارک فیشر

چگونه مثل میلیونر ها فکر کنیم / مارک آلن و مارک فیشر

معجزه ذهن / مهندس مرتضی احمدی منش

فیلم مستند راز

 

نوع مطلب : کارآفرینی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مرتضی عنابستانی
پنجشنبه 1 اسفند 1392
دوشنبه 20 آبان 1398 08:26 ق.ظ
I got what you intend,saved to bookmarks, very nice website.
یکشنبه 19 آبان 1398 10:03 ق.ظ
As I web-site possessor I believe the content matter here is
rattling wonderful , appreciate it for your efforts. You should keep it up forever!
Best of luck.
شنبه 18 آبان 1398 01:42 ب.ظ
I loved as much as you'll obtain carried out right here.
The caricature is tasteful, your authored subject matter stylish.
nonetheless, you command get bought an nervousness over that
you want be handing over the following. ill definitely
come further previously once more since exactly
the similar nearly very continuously inside of case you defend this hike.
جمعه 17 آبان 1398 02:03 ب.ظ
Hey very cool website!! Guy .. Beautiful ..
Wonderful .. I'll bookmark your blog and take the feeds also?
I am glad to search out a lot of helpful info here within the submit, we need develop extra techniques in this regard,
thanks for sharing. . . . . .
سه شنبه 14 آبان 1398 09:52 ق.ظ
Howdy! Someone in my Facebook group shared this website with
us so I came to look it over. I'm definitely loving the information. I'm bookmarking and will be tweeting this to
my followers! Outstanding blog and outstanding design.
سه شنبه 14 آبان 1398 09:35 ق.ظ
I got what you intend,saved to favorites, very nice site.
دوشنبه 13 آبان 1398 07:20 ب.ظ
I think that everything posted made a bunch of sense.
However, what about this? suppose you wrote a catchier title?
I mean, I don't want to tell you how to run your
blog, however suppose you added a title that makes people want more?
I mean مرتضی عنابستانی - اصول موفقیت و کامیابی - سرمایه هرکار ذهن زیباست
is kinda plain. You might peek at Yahoo's home page
and see how they create article headlines to get people to open the
links. You might add a video or a related pic or two to grab people interested
about what you've written. Just my opinion, it might make your posts a little livelier.
یکشنبه 12 آبان 1398 09:08 ب.ظ
As I website possessor I believe the content material here is rattling wonderful , appreciate
it for your hard work. You should keep it up forever! Good Luck.
شنبه 11 آبان 1398 09:09 ب.ظ
I enjoy what you guys are usually up too. This kind of clever
work and exposure! Keep up the amazing works guys I've
you guys to my own blogroll.
شنبه 11 آبان 1398 09:23 ق.ظ
I don't normally comment but I gotta admit thank
you for the post on this one :D.
چهارشنبه 8 آبان 1398 09:30 ب.ظ
Wonderful goods from you, man. I've bear in mind your stuff prior to and you are just extremely excellent.

I really like what you've obtained right here, really
like what you are stating and the way by which you say it.
You are making it enjoyable and you still care for to stay it smart.
I can not wait to read much more from you. This
is actually a wonderful website.
چهارشنبه 8 آبان 1398 09:18 ب.ظ
Great beat ! I wish to apprentice while you amend your site,
how could i subscribe for a blog website? The account helped me a acceptable deal.
I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea
جمعه 19 مهر 1398 01:18 ق.ظ
Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I
will be waiting for your next write ups thank you once again.
دوشنبه 8 مهر 1398 09:32 ب.ظ
wonderful points altogether, you just won a new reader.
What may you suggest about your post that you just made some days in the past?
Any positive?
یکشنبه 7 مهر 1398 03:02 ب.ظ
Hurrah, that's what I was seeking for, what a data! existing here
at this website, thanks admin of this web site.
شنبه 6 مهر 1398 12:51 ق.ظ
Good write-up. I definitely appreciate this site. Thanks!
جمعه 5 مهر 1398 01:30 ق.ظ
I always spent my half an hour to read this web site's articles
everyday along with a mug of coffee.
پنجشنبه 4 مهر 1398 09:52 ق.ظ
I don't know if it's just me or if perhaps everyone else encountering problems with your website.
It appears as though some of the text in your content are running off the screen. Can somebody else please comment
and let me know if this is happening to them as well? This could
be a issue with my browser because I've had
this happen before. Thank you
سه شنبه 2 مهر 1398 01:44 ب.ظ
I think that is among the such a lot important information for me.

And i am happy reading your article. However wanna statement on some basic issues, The site taste is ideal, the articles is really excellent : D.
Just right process, cheers
یکشنبه 3 شهریور 1398 03:55 ق.ظ
<a href="http://www.valethelp.com/nike-air-force-1-25th-high-tout-rouge-scarpef">nike air force 1 25th high tout rouge</a> <a href="http://www.marortiz.com/flyknit-lunar-3-alle-sort-kurpesb">flyknit lunar 3 alle sort</a> <a href="http://www.piaojufuwu.com/adidas-stan-smith-blanco-oro-zapatosk">adidas stan smith blanco oro</a> <a href="http://www.jbmelo.com/nike-air-huarache-iii-r%C3%B8d-s%C3%B8lv-runningc">nike air huarache iii r酶d s酶lv</a> <a href="http://www.athetize.com/asics-onitsuka-tiger-todas-negro-zapatosj">asics onitsuka tiger todas negro</a> <a href="http://www.playglenlakes.com/flyknit-trainer-squadron-blau-chaussuresa">flyknit trainer squadron blau</a>
banchobecgie http://www.banchobecgie.com/
یکشنبه 3 شهریور 1398 03:55 ق.ظ
<a href="http://www.danielbroman.com/air-jordan-2-infrarosso-trading-foota">air jordan 2 infrarosso trading</a> <a href="http://www.integrityphx.com/adidas-neo-ventilation-gr%C3%B8n-orange-runningd">adidas neo ventilation gr酶n orange</a> <a href="http://www.onthecar.com/brandon-belt-all-star-jersey-nflh">brandon belt all star jersey</a> <a href="http://www.sallysoldit.com/nike-air-max-2017-hombres-corriendo-zapatos-negro-oro3-zapatosh">nike air max 2017 hombres corriendo zapatos negro oro3</a> <a href="http://www.hairsalonlush.com/kvinners-nike-air-max-2014-lilla-gr%C3%A5-scarpea">kvinners nike air max 2014 lilla gr氓</a> <a href="http://www.robverheulen.com/cincinnati-bearcats-47-ncaa-double-out-47-clean-up-cap-hati">cincinnati bearcats 47 ncaa double out 47 clean up cap</a>
tokhasan http://www.tokhasan.com/
یکشنبه 3 شهریور 1398 03:55 ق.ظ
<a href="http://www.sofakolle.com/air-jordan-retro-6-barn-lilla-hvit-kurpesb">air jordan retro 6 barn lilla hvit</a> <a href="http://www.tomsavagetrio.com/negro-and-gris-adidas-gazelle-zapatosk">negro and gris adidas gazelle</a> <a href="http://www.hopeforcinema.com/air-jordan-12-all-hvit-release-date-runningc">air jordan 12 all hvit release date</a> <a href="http://www.pusulagelisim.com/adidas-equiphombrest-eqt-blanco-zapatosj">adidas equiphombrest eqt blanco</a> <a href="http://www.ndtkalashop.com/adidas-zx-flux-gr%C3%BCn-valleey-chaussuresa">adidas zx flux gr眉n valleey</a> <a href="http://www.isgmembers.com/nike-femminile-lunarglide-5-v-foota">nike femminile lunarglide 5 v</a>
swingergroup http://www.swingergroup.com/
دوشنبه 28 مرداد 1398 09:48 ق.ظ
<a href="http://www.drinkableair.net/new-malaysian-long-floral-dresses-dressh">new malaysian long floral dresses</a> <a href="http://www.zionstrumpet.net/ladies-plus-size-floral-dress-dressh">ladies plus size floral dress</a>
hopeforcinema http://www.hopeforcinema.com/
دوشنبه 28 مرداد 1398 09:47 ق.ظ
<a href="http://www.sofakolle.com/vibram-fivefingers-treksport-r%C3%B8d-hvit-scarpea">vibram fivefingers treksport r酶d hvit</a> <a href="http://www.tomsavagetrio.com/chicago-white-sox-new-era-mlb-clear-patch-9twenty-cap-hati">chicago white sox new era mlb clear patch 9twenty cap</a> <a href="http://www.hopeforcinema.com/when-do-the-jordan-6-svart-infrar%C3%B8d-come-out-trainersb">when do the jordan 6 svart infrar酶d come out</a> <a href="http://www.pusulagelisim.com/kobe-12-all-svart-kurpesd">kobe 12 all svart</a> <a href="http://www.ndtkalashop.com/frau-nike-air-rejuven8-mule-2-sandals-wei%C3%9F-blau-schuhel">frau nike air rejuven8 mule 2 sandals wei脽 blau</a> <a href="http://www.isgmembers.com/nike-flyknit-lunar-1-electric-verde-dark-obsidian-rojo-skof">nike flyknit lunar 1 electric verde dark obsidian rojo</a>
djhomeimprove http://www.djhomeimprove.com/
دوشنبه 28 مرداد 1398 09:46 ق.ظ
<a href="http://www.valethelp.com/nike-soccers-chaussures-or-bleu-ciel-trainersce">nike soccers chaussures or bleu ciel</a> <a href="http://www.marortiz.com/nike-roshe-run-lila-rose-rot-schuhek">nike roshe run lila rose rot</a> <a href="http://www.piaojufuwu.com/nike-kd-vii-7-orange-sort-bl%C3%A5-silvier-scarpeg">nike kd vii 7 orange sort bl氓 silvier</a> <a href="http://www.jbmelo.com/nike-free-run-4.0-v3-negro-and-azul-lights-kurpesb">nike free run 4.0 v3 negro and azul lights</a> <a href="http://www.athetize.com/nike-free-rn-flyknit-negro-sole-zapatosk">nike free rn flyknit negro sole</a> <a href="http://www.playglenlakes.com/air-jordans-retro-7-nero-rosso-blu-runningc">air jordans retro 7 nero rosso blu</a>
lisastrnad http://www.lisastrnad.com/
دوشنبه 28 مرداد 1398 09:00 ق.ظ
<a href="http://www.dvdlivedoor.com/nike-lunarglide-8-viola-ingrossoients-kurpesb">nike lunarglide 8 viola ingrossoients</a> <a href="http://www.exterminas.com/nike-air-presto-electric-verde-zapatosk">nike air presto electric verde</a> <a href="http://www.filoliteafarm.com/adidas-superstar-sko-taiwan-runningc">adidas superstar sko taiwan</a> <a href="http://www.shalandaleigh.com/nike-roshe-run-flyknit-blanco-zapatosj">nike roshe run flyknit blanco</a> <a href="http://www.skepticmoment.com/nike-flyknit-agility-guld-lyser%C3%B8d-chaussuresa">nike flyknit agility guld lyser酶d</a> <a href="http://www.kleankampsite.com/barato-air-jordan-4-blanco-cehombrest-foota">barato air jordan 4 blanco cehombrest</a>
konyadaotel http://www.konyadaotel.com/
دوشنبه 28 مرداد 1398 09:00 ق.ظ
<a href="http://www.clixorads.com/larry-fitzgerald-pittsburgh-jersey-nflh">larry fitzgerald pittsburgh jersey</a> <a href="http://www.officelucust.com/nike-air-max-90-em-mujer-verde-negro-zapatosh">nike air max 90 em mujer verde negro</a> <a href="http://www.ibigwig.com/nike-roshe-run-schwarz-wei%C3%9F-rot-special-scarpea">nike roshe run schwarz wei脽 rot special</a> <a href="http://www.jaypelle.com/mitchell-and-ness-new-jersey-devils-snapback-hati">mitchell and ness new jersey devils snapback</a> <a href="http://www.sblpodcast.com/adidas-copa-mundial-dark-bl%C3%A5-xanax-trainersb">adidas copa mundial dark bl氓 xanax</a> <a href="http://www.prmadvantage.com/nike-dynamo-free-ps-barn-gr%C3%A5-s%C3%B8lv-kurpesd">nike dynamo free ps barn gr氓 s酶lv</a>
thebedguide http://www.thebedguide.com/
دوشنبه 28 مرداد 1398 08:59 ق.ظ
<a href="http://www.rondamice.com/odell-beckham-jr-color-rush-jersey-nflh">odell beckham jr color rush jersey</a> <a href="http://www.neuroassocpc.com/adidas-projoator-instinct-blancoout-zapatosh">adidas projoator instinct blancoout</a> <a href="http://www.rohanchougule.com/adidas-nitrocharge-nero-in-esecuzione-bianca-neon-arancia-scarpea">adidas nitrocharge nero in esecuzione bianca neon arancia</a> <a href="http://www.tgpmusic.com/los-angeles-clippers-new-era-nba-breakaway-knit-hati">los angeles clippers new era nba breakaway knit</a> <a href="http://www.bigcbigcard.com/air-jordan-retro-12-or-argent-trainersb">air jordan retro 12 or argent</a> <a href="http://www.jbsbruxelles.com/nike-zoom-ascention-jaune-violet-kurpesd">nike zoom ascention jaune violet</a>
bursagti http://www.bursagti.com/
چهارشنبه 23 مرداد 1398 11:24 ب.ظ
Greetings, There's no doubt that your web site may be having internet browser compatibility
issues. Whenever I look at your weeb sitte in Safari,
it looks fine but when opening in I.E., it's got some overlapping issues.
I simply wanted to give you a quick heads up!
Asidee from that, wonderful website!
دوشنبه 21 مرداد 1398 10:31 ق.ظ
<a href="http://www.beverlywater.net/yeezy-boost-550-for-verkauf-kurpese">yeezy boost 550 for verkauf</a> <a href="http://www.beyondthegame.net/asics-gel-noosa-tri-8-storm-lightning-lyser%C3%B8d-vs-kurpesa">asics gel noosa tri 8 storm lightning lyser酶d vs</a> <a href="http://www.bigiony.net/air-jordan-14-negro-and-amarillo-for-venta-las-vegas-chaussuresb">air jordan 14 negro and amarillo for venta las vegas</a> <a href="http://www.bigreddot.net/nike-free-run-5.0-v4-naranja-rojo-obuve">nike free run 5.0 v4 naranja rojo</a> <a href="http://www.biobill.net/nike-herren-roshe-run-anthracite-gr%C3%BCn-chaussuresa">nike herren roshe run anthracite gr眉n</a> <a href="http://www.bradleycountryacres.net/nike-roshe-run-crabatt-butya">nike roshe run crabatt</a>
scifisummercon http://www.scifisummercon.net/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


پیوند روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای مرتضی عنابستانی - اصول موفقیت و کامیابی محفوظ است