تبلیغات
مرتضی عنابستانی - اصول موفقیت و کامیابی - سرمایه کارآفرین ذهن زیباست
 
 
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
سرمایه کارآفرین ذهن زیباست
نوشته شده در شنبه 1 آذر 1393
ساعت : 04:38 ب.ظ
نویسنده : مرتضی عنابستانی

 سرمایه کارآفرین ذهن زیباست

هدف رسیدن به آرزوها و آمال سر چشمه امید به هستی است .امید به زنده بودن نیاز دارد که انسان در ذهن خود صورت مسئله ای طرح کرده باشد و وقتی جواب آن را پیدا کرد مقداری از آرزوهایش براورده میشود .

*مارک تواین: موفقیت یک علم است اگر اصولش را بدانی نتیجه اش را بدست می اوری.

آیا تا کنون اندیشیده اید که چه فرقی بین آدم موفق و ناموفق است در ظاهر عمل هیچ ولی در باطن عملشان اگر جستجو کنید آن را میبینید 

...................... ادامه متن در ادامه مطلب


نویسنده : مرتضی عنابستانی

دانشگاه علمی کاربردی شهر قدس

 

 مربوط به درس کارآفرینی استاد    

  شریفی تشنیزی  سرمایه کارآفرین ذهن زیباست


مقدمه ای برای بدست آوردن سرمایه ذهنی

 

هدف رسیدن به آرزوها و آمال سر چشمه امید به هستی است .امید به زنده بودن نیاز دارد که انسان در ذهن خود صورت مسئله ای طرح کرده باشد و وقتی جواب آن را پیدا کرد مقداری از آرزوهایش براورده میشود .

*مارک تواین: موفقیت یک علم است اگر اصولش را بدانی نتیجه اش را بدست می اوری.

آیا تا کنون اندیشیده اید که چه فرقی بین آدم موفق و ناموفق است در ظاهر عمل هیچ ولی در باطن عملشان اگر جستجو کنید آن را میبینید .

اصول موفقیت همانند رازی است پنهان که این راز را تمامی مردان بزرگ تاریخ میدانستند و آن را میتوان در سخنا نشان دید و حال این سر موفقیت در یک تصمیم در 3 بند است :

 1- تعیین هدف 2- باور موفقییت 3- تلاش در راستای هدف

1- تعین هدف :

 دلیل آن که امروزه با هواپیما براحتی سفر میکنید رویای پرواز در گذشته بوده این همان تعین هدف است که لئوناردو داوینچی نقاش بزرگ ایتالیایی اولین طرح کایت پرنده را بر روی کاغذ آورد و او میدانست که در آینده هواپیما اختراع خواهد شد و این را کاملا باور داشت چون به قدرت رویا در ذهن اعتماد داشت .

*حضرت علی (ع) : جهان هرکس به اندازه وسعت تفکر اوست.

ما همیشه از بزرگانمان شنیده ایم خواستن توانستن است پس اگر به این ضرب المثل توجه کنید میبینیم که پایه و اساس انجام کار خواستن است یعنی تعین هدف اگر کسی هدف یا آرزویی در سر نداشته باشد او همان مرده متحرک معروف است.

*بودا دالایی لاما : هر آچه که الان هستیم نتیجه افکاریست که قبلا داشته ایم .

اگر به این جمله خوب دقت کنیم میبینیم کاملا درست است شاید بعضی ها بگویند نه من این بد بیاری را جذب نکردم اما اگر عمق ذهن خود راجستجو کنند به زمانی احتمالا بر می خورند که در هنگام تماشای یک فیلم سینمایی یا یک داستان با شخصیت پنداری خود را در مشکلات داستان همراه کردند و در صدد رفع آن مشکلات راه حلهایی را با خود مرور میکردند .

برای این که این مشکلات بوجود نیاید همیشه باید افکار ناپسند را به ذهن خود راه ندهید لازم نیست با افکار بد بجنگید چون با جنگیدن مجبورید به آنها فکر کنید و این کار آنها را قوی تر میکند فقط باید به آنها بی اهمیت باشید .

 

 

*کارلیو:با هرچه مقابله کنید ایستادگی میکند.

*نیوتون: هر عملی عکس العملی را به دنبال دارد.

تنها در افکارتان خوبیها را جستجو کنید دوستان وآشنایانتان که با شما ارتباط دارند تاثیر زیادی بر روی شاخه افکارتان دارند برای همین آن قدر در اسلام سفارش شده برای خود دوستان نیک برگزینید

همان طور که پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد. پس برای خود دوستان اهل خوبیها و ایمان به خدا انتخاب کنید و به افکار ناجور دیگران اهمیت ندهید اگر توجه داشته باشید کسانی با شما صحبت میکنند و از گرفتاریهایشان میگویند :

{وای این چک را چطور پاس کنم} یا { قسط ماشینم عقب افتاده من پولی ندارم} و یا {وای با این وضع آخر ماه به گدایی میافتم } این آدم هر کاری که بکند باز آخر ماه پول کم می آورد مگر این که رشته افکارش را تغییر دهد.

هر کس از بدهکاری صحبت کند بدهکار است ولی باز کسانی دیگر افکار متمایزی دارند وچیز دیگری میگویند :

{فلان بانک 16% سود علی الحساب میده میخواهم در آن سرمایه گذاری کنم} و یا {سرمایه ای میخواهم جور کنم و بروم در فلان کار آخه بازده خوبی داره} این جور افراد اگر در کاری که میگویند موفق نشوند باز از دور خبرشان میرسد که در کار دیگری حتما به موفقیت والایی رسیده اند.

بنابراین از چیزی ناله نکنید همیشه راضی و شکر گذار باشید مثلا اگراز مریضی ناله کنید دیر مداوا میشوید

خلاصه کلام آنکه به دنبال هرچه بروید آن چیز به دنبال شما میآید .

*ناپلئون بناپارت : این نیروی تخیل است که بر جهان حکم فرمانی میکند.

 

 

 

قدرت خواستن : بعضی وقتها انسان چیزهایی را میخواهد ولی روی آنها تمرکز ندارد مثلا میگوید:{می خواهم یک موتور سیکلت بخرم یا شایدم یک اتومبیل نمیدانم بلاخره یه کاری میکنم} این طرز خواستن به هوس شبیه تر است تا به هدف چون اگر هدف او موتورسیکلت خریدن بود آن را بدست میآورد اما او فقط هوس موتورسواری کرده است پس به یاد بسپارید قدرت تمرکز روی هدف بسیار مهم است.

*الکساندرگراهام بل: قدرت را نمی توانم ببینم ولی میدانم به میزان زیاد وجود دارد.

*آلبرت انیشتن :تخیل همه چیز است تخیل پیش درآمدی از آینده است.

دانشمندان انسان را به دو وجه ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه تقسیم کرده اند که با ضمیر خود آگاه دانش بدست می آوریم و تصمیم میگیریم واز حواس پنجگانه خود استفاده میکنیم ولی در ضمیر ناخود آگاه به خواسته ها وتصمیم هایمان تحقق میبخشییم . ضمیر خودآگاه در هر لحظه فرمانهایی به ضمیر ناخوداگاه میدهد و قدرت هر کدام که بیشتر باشد آن به اجرا در میآید ما با تمرکز میتوانیم قدرت ناخوداگاه را در دست بگیریم همان طور که در مدی تیشن ویا هیپنوتیزم این کار عملی میشود .

*رابرت سولر:قدرت کاملا از درون ماست به همین دلیل ما بر روی آن کنترل داریم.

 

 

از بعضی افراد شنیده ایم که میگویند :{حس ششم به من الهام کرده که ...}این حس ششم همان ضمیر ناخوداگاه انسان است همان گنجی که خداونند درون انسان قرار داد تا بتواند به آرزوهایش دست یابد ولی هر کسی به آن دسترسی ندارد برای همین کسانی به آن میرسند که خود رابشناسند و بدانند از خود چه میخواهند. برای همین در اسلام برای خدا شناسی اول توصیه به شناخت خود انسان سفارش شده است.

 

*آسمان بار امانت نتوانست کشید         ***        غرعه کار به فال نام من دیوانه زدند

 

آیا تا به حال حس کرده اید که کسی به شما خیره نگاه میکند و وقتی به او نگاه کردید او سرش را پایین بیاندازد مطمئنا این حس متوجه شدن شما از حواس پنجگانه شما خارج است .

هدف خود را سودمند و پاک انتخاب کنید چرا که یک هدف خوب و پاک 10برار قدرتش از هدف بد بیشتر است و همیشه پایدار است ولی هدف های ناجور چون ناپایدار هستند قدرتشان کمتر است شاید سریع باشند ولی با همان سرعت از بین میروند .

*ادموند اسپنسر : این ذهن ماست که مارا ثروتمند و فقیر و خوشبخت و بدبخت میکند.

 

وقتی میخواهید هدفی انتخاب کنید در هر چیز بهترینش را انتخاب کنید بر فرض مثال اگر فلزی را میخواهید انتخاب کنید طلا را انتخاب کنید اگر به یاد بیاورید معلمانمنان به ما میگفتند{ برای 20 درس بخوانید تا لااقل 15 بگیرید ولی برای 10 اگر بخوانی 9 هم نمیشی} این کاملا درست بود این خیلی مهم است که هدف والایی داشته باشیم مثلا یک سیبل تیر اندازی در مقابل شماست اگر شما آدم کم توقعی باشید وبگویید اگر به دایره انتهایی هم بزنم خیلی کار کردم .... ولی اگر شما انحرافی داشته باشید بیرون کادر است ولی اگر هدف شما خال سیاه باشد اگر بیشترین حد انحراف شما را بگوییم در دایره انتهایی است پس بهترینها و پاکترینها را اندیشه مثبت خود قرار دهید.

 

2- باور داشتن:

دومین مرحله تحقق آمال باور رسیدن به هدف است به عبارت دیگر و ساده ترامیدوار بودن به موفقییت است .

*دبلیو کلمنت استون :هر آنچه که ذهن انسان بتواند باورکند میتواند بدست بیاورد

* حضرت عیسی (ع): اگر آرزو کنی این کوه در مقابلت نباشد و باور کنی که نیست کوه دیگر نخواهد بود

باید باور داشته باشید که کاری را که میکنید درست است و حتما شما را به موفقیت میرساند. باید در هرشرایطی چه خوب وچه بد امیدوار باشید که هدفتان 100%جواب میدهد .

اگر شما هدف والا بزرگی انتخاب کرده اید وکسی از شما پرسید که آیا تو واقعا باور داری که به این هدف به این بزرگی میرسی؟ اگر جوابشما بله باشد شما پیروز میدان هستید و اگر بگویید شک دارم قطعا شکست میخورید.

چون لازمه رسیدن به هدف لایق دانستن خود به آن هدف است .

مثلا اگر در تلاش هستید که مدیر عالی رتبه شوید بایستی اول خود را در آن درجه لایق بدانید.

 

*قرآن کریم سوره رعد 11:همانا سرنوشت هیچ قومی را دگرگون نخواهد شد مگر خود سرنوشتشان را تغیر دهند .

پس اگر چیزی را میخواهید که تا به حال تجربه آن را نداشته اید باید خود را لایق آن بدانید اگر بخواهید یک ماشین آخرین سیستم بخرید و به خود بگویید{ که من سزاوار این ماشین مدل بالا نیستم} این ماشین را بدست نمی آورید مگر خود را لایقش بدانید وخود را در ذهنتان در پشت رل ببینید . پس بخاطر داشته باشید که باید موفقیت را در ذهن لمس کنید باید تفکر کنید.

*حضرت علی(ع) : اصل عبادت تفکر است.

*رسول اکرم (ص): یک ساعت تفکر از هفتاد سال عبادت برتر است.

یک اصل مهم دیگر آنکه برای هدف خود احترام قائل شوید و به آن بی حرمتی نکنید وبه هدف دیگران هم احترام بگذارید تا آنها هم به هدف شما احترام بگذارند.

*امام حسین (ع): با دیگران آن گونه رفتار کنید که انتظار دارید با شما رفتار شود .

اگر به شما کسی گفت که قصد دارد بزرگترین کارخانه دنیا را بسازد به او بگویید برایش آرزوی موفقییت دارید و حتی به او در این زمینه اطلاعات وکمک هم بکنید .

هیچکس را دل سرد نکنید . همیشه مشوق خوبیها باشید چرا که راه خوب روشن و خداپسند است خداوند در راه نیکیها با شماست پس شما موفق هستید ولی در هدف ناجور شکست میخورید چون در این راه جلوی خود را هم نمیتوانید ببینید چه بسا به جلوترها ولی در هدف خوب نیازی به استخاره نیست .

اگر کوچکترین بدی در نیت شما باشد با شکست مواجه میشوید بعضی ها از ضرب المثلی استفاده میکنند و میگویند خواستم صواب کنم اما کباب شدم این افراد با نیت کج وارد کار نیک شده اند و شکست خوردند و حال نیتشان فراموششان شده است و کار نیک را مقصر میدانند .

قالب شکنی : قالبهایی در ذهن ما درست شده اند که بیشتر به خرافات شبیه اند تا به واقعیت و این ویروس باورهای ما را دچار بحران میکند و این همان چیزی است که مانع رسیدن به موفقیت میشود . قالبهایی مانند {با سرمایه کم هیچ کاری از بپیش نمیشود برد } و یا {بچه حلال زاده به داییش میره} و یا {اگر سختی نکشی جونت در نیاد به هیچ جا نمیرسی } این قالبها وقتی جایشان را به باور بدهند بسیار خطرناک میشوند و میتوانند زندگی و هدف را نابود کنند مثلا اگر به حلال زادگی و دایی توجه کنید اگر دایی شما فرد بدبختی باشد آن وقت شما هم بدبخت میشوید؟ این مثال روشنی بود برای آن که دلیل شکستن قالب رابدانیم ما امروزه با باورهای بسیاری مواجه هستیم که اگر آنها را باور کنیم تحقق میابد حال فرقی ندارد که چه خوب باشد و یا بد پس باید بدانیم کدام قالب است که جلوی پیشرفت ما را میگیرد و آن را بشکنیم .

*هنری فورد: چه فکر کنید میتوانید و چه فکر کنید نمیتوانید در هر دو صورت حق با شماست.

کسانی که باور های غلط را از بین ببرند پیروز میشوند . آنها باورهای درست را جایگزین باورهای غلط کردند

یعنی باور خود را هدف خود دانستند وهیچ قدرتی را مانع این باور ندانستند.

*افلاطون:باید باور داشت که چه میگویید.

 

در کشورهای خارجی کسانی بوده اند وهستند که با قدرت باور کارهای خارق العاده ای انجام داده اند مرتاض های هندی با رد شدن بر روی آتش با پای برهنه و نسوختن کف پایشان قدرت باورشان را ثابت کرده اند.

وقتی به دیوید کاپرفیلد بزرگترین جادو گر جهان گفتند راز رد شدن از دیوار چین و پرواز کردن تو چیست او در جواب کفت فقط باور بلی او با قدرت باورش که میتواند پرواز کند بر سر کوه میرفت و خود را آزاد میکرد و همانند پرنده بر زمین مینشست تعدادی از روحانیون سطحی نگر مذهب کاتولیگ کار او را ارتباط شیطانی میدانستند ولی این طور نیست او از قدرت باورش استفاده کرده بود او کار را قبل از انجام تمام شده میدانست.

اگر باور ضعیفی دارید میتوانید از باورهای کوچک شروع کنید مثلا باور کنید که میتوانید در آمد ماهانه تان را تا 10% افزایش دهید . این باور آسان است پس به آن میرسید پزشکان امروزی دریافتند باور این مطلب که {من امروز سلامت هستم} میتواند در روند معالجه بیمارانشان سرعت ببخشد بدین منظور قرصهای قندی تلقینی درست کرده اند و برای بیمارانشان که نیاز به تمرکز حواس بر روی بیماریشان دارند تجویز میکنند و این قرص ها هیچ خاصیت درمانی ندارند ولی فقط پزشک با تلقین این که با این قرصها خوب میشوی بیماران را معالجه میکنند.

هدف و باور لازم وملزوم یکدیگرند مثلا دریک مسابقه فوتبال دو تیم هم سطح با هم مسابقه میدهند هدف تیم اول گل زدن و گل نخوردن و ارائه یک بازی خوب است ولی هدف تیم دوم فقط پیروز شدن است به نظر شما کدامیک از این دو تیم برنده میدان خواهد بود اگر جواب شما تیم دوم است باید به شما تبریک بگویم چون باور قوی و تمرکز درستی دارید چون تیم اول هدف مشخصی ندارد و دچار بحران در تمرکز روی سه هدف است ولی تیم دوم فقط یک هدف را دنبال میکند آن هم پیروزی است و باور یک هدف بسیار آسان است و برای او مهم نیست گل بخورد یا نه فقط بردن مهم است.

*کانی مک:در هیچ بازی برنده نمیشوید مگر آنکه آماده برد باشید.

 

3-تلاش در راستای هدف:

 

*مارتین لوتر کینگ: فقط کافیست قدم اول را بردارید نیازی نیست که تمام راه پله راببینید.

 این قدم نهایی و مهم است که بخاطر داشته باشید موفقیت را در سینی نقره ای کسی به شما تعارف نمیکند باید در راستای هدف و باور موفقیت تلاش کنید .

شما هر قدر هم که عالم باشید بدون تلاش نمیتوانید موفق شوید.

*توماس هنری : عظمت زندگی به علم نیست بلکه به عمل است.

*وینسل چرچیل:شما جهان خود را میسازید همان طور که در آن پیش میروید.

همان طور که یک گل اول از دانه ریشه میدهد یک هدف تبدیل به باور میشود ولی وقتی ریشه از دانه بیرون آمد به آب احتیاج دارد و آن آب همان تلاش در راستای هدف  شماست .

باید در مورد هدفتان تخصص پیدا کنید مثلا اگر میخواهید در کار تولیدات نفتی بروید باید در مورد پلی مر ها تحقیق کنید . یک نکته مهم دیگر آن که از این تلاش لذت ببرید و آن را سختی و رنج ندانید همان

 

گونه که در قالب شکنی گفتیم قالب این که {باید سختی بکشیم تا به جایی برسیم } را بشکنید اگر ادیسون باعشق کار نمی کرد لامپ اختراع نمی شد باید تلاش روزمره تان با عشق باشد .

 

*حضرت علی(ع) : بزرگترین تفریح کار است.

*رسول اکرم(ص): زندگی را آسان بگیرید تا روزیتان افزایش یابد .

باید از لحظه به لحظه زندگیتان لذت ببرید و هر شرایطی که پیش آمد و خواست شما را آزار دهد با آن سازگار شوید و حتی از آن لذت هم ببرید . باید قدرت تحمل بالایی داشته باشید و هر روز به خود بقبولانید که قدرت شما زیاد است وشما موفق میشوید .

*خلیل جبران:یک آوازخوان قادر نیست شما را به نشاط بیاورد مگر اول خود را به نشاط بیاورد.

هرگز دلسرد نشوید اگر کسی خواست که شما را دلسرد کند به او بگویید من این کار را کاملا باور دارم که به موفقییت می انجامد فقط مستلزم کمی زمان است . بعد خواهید دید که آن فرد با شما همفکری میکند.

نباید وقتی تلاش شما بیشتر میشود و عرق شما را در می آورد احساس خستگی کنید بلکه باید از این تلاش و عرق ریختن لذت کامل ببرید .

اگر قرار شد که هر روز از بقیه افراد 3 ساعت زودتر بیدار شوید وسخت در راستای هدفتان کار کنید و کمتر بخوابید و تفریح نداشته باشید از این قضیه ناراحت نشوید بلکه بلعکس از آن لذت هم ببرید وبه خود بگویید اگر این تلاش را بیشتر از دیگران انجام میدهم در عوض نتیجه مطلوبی برایم دارد.البته شایان توجه است که اگر فردی سلامتی خود را در نظر نگیرد و بیوقفه تلاش کند دیر یا زود از پای در میاید یا مریض خواهد شد پس بایستی به خودتان زیاد سخت نگیرید چرا که جریان زندگی و تلاش و شوق به کامیابی هدف به خودی خود ما را به جلو میراند.

*جزف کمپل : به دنبال خوشیهای خود بروید کائنات درهایی برایتان خواهد گشود.

 

 

 

 

  

     نویسنده : مرتضی عنابستانی

     مربوط به درس کارآفرینی استاد شریفی تشنیزی

 

 

 

 

                                                                                                             

Bank Information of:

WWW.MORTEZIANO.IR

 

 

 

منابع این موضوعات

تجارت پنداری /مارک آلن

حکایت آن که دلسرد نشد / مارک فیشر

چگونه مثل میلیونر ها فکر کنیم / مارک آلن و مارک فیشر

معجزه ذهن / مهندس مرتضی احمدی منش

فیلم مستند راز

 


:: مرتبط با: کارآفرینی , اصول موفقیت , کامیابی , خبر داغ , داستانهای پند آموز , گفته های مفید بزرگان ,
 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
shoes for white floral dress شنبه 1 تیر 1398 06:46 ق.ظ
<a href="http://www.amicsdelball.net/lipsy-floral-pencil-dress-michelle-keegan-dressh">lipsy floral pencil dress michelle keegan</a> <a href="http://www.ncshoch.com/long-sleeve-red-floral-dress-dressh">long sleeve red floral dress</a> <a href="http://www.prettypleaseonline.net/white-floral-dress-online-dressh">white floral dress online</a> <a href="http://www.amishcraftedgazebos.net/floral-dresses-girls-dressh">floral dresses girls</a> <a href="http://www.productsforhealth.net/long-sleeve-floral-dresses-dressh">long sleeve floral dresses</a> <a href="http://www.stepmompics.com/blue-vanilla-white-floral-print-skater-dress-dressh">blue vanilla white floral print skater dress</a>
shoes for white floral dress http://www.erespa.net/shoes-for-white-floral-dress-dressh
modest casual floral dress شنبه 1 تیر 1398 06:46 ق.ظ
<a href="http://www.gamesiamfree.com/lauren-ralph-lauren-petite-long-sleeve-floral-print-dress-dressh">lauren ralph lauren petite long sleeve floral print dress</a> <a href="http://www.millsbulb.com/floral-bodycon-dress-shopstyle-dressh">floral bodycon dress shopstyle</a> <a href="http://www.biobill.net/white-long-sleeve-floral-crochet-bodycon-dress-dressh">white long sleeve floral crochet bodycon dress</a> <a href="http://www.cavechezludo.com/red-floral-backless-dress-dressh">red floral backless dress</a> <a href="http://www.fauconneriemarche.net/lipsy-floral-red-dress-dressh">lipsy floral red dress</a> <a href="http://www.hamshrd.com/ivory-floral-print-dress-dressh">ivory floral print dress</a>
modest casual floral dress http://www.jaypelle.com/modest-casual-floral-dress-dressh
80s floral dress شنبه 1 تیر 1398 06:45 ق.ظ
<a href="http://www.lifechurchindy.net/floral-dresses-evening-dressh">floral dresses evening</a> <a href="http://www.lockip.net/floral-dresses-online-canada-dressh">floral dresses online canada</a> <a href="http://www.jaypelle.com/top-20-spring-floral-dresses-dressh">top 20 spring floral dresses</a> <a href="http://www.lincei.net/floral-skater-dress-uk-dressh">floral skater dress uk</a> <a href="http://www.lockseventeen.net/floral-dress-socks-dressh">floral dress socks</a> <a href="http://www.pruvitallday.com/floral-long-dress-mango-dressh">floral long dress mango</a>
80s floral dress http://www.ssrichardmontgomery.net/80s-floral-dress-dressh
floral pattern mother of the bride dresses پنجشنبه 30 خرداد 1398 01:52 ب.ظ
<a href="http://www.vapequalite.com/floral-dress-3-4-sleeve-maxi-dressh">floral dress 3 4 sleeve maxi</a> <a href="http://www.xfullfilmizle.com/j-crew-flower-dresses-dressh">j crew flower dresses</a> <a href="http://www.beylikduzufm.com/floral-dresses-summer-2015-dressh">floral dresses summer 2015</a> <a href="http://www.emmuscades.com/anthropologie-navy-floral-dress-dressh">anthropologie navy floral dress</a> <a href="http://www.faridekhalaf.com/light-pink-floral-skater-dress-dressh">light pink floral skater dress</a> <a href="http://www.footslockerca.com/ralph-lauren-v-neck-floral-dress-dressh">ralph lauren v neck floral dress</a>
floral pattern mother of the bride dresses http://www.buysfohomes.com/floral-pattern-mother-of-the-bride-dresses-dressh
long floral dresses amazon پنجشنبه 30 خرداد 1398 01:52 ب.ظ
<a href="http://www.kolsyreis.com/navy-blue-floral-dresses-dressh">navy blue floral dresses</a> <a href="http://www.libertactica.com/flowery-maxi-dresses-uk-dressh">flowery maxi dresses uk</a> <a href="http://www.marinersdiary.com/what-shoes-can-i-wear-with-a-floral-dress-dressh">what shoes can i wear with a floral dress</a> <a href="http://www.neodipol.com/asos-floral-print-off-the-shoulder-beach-dress-dressh">asos floral print off the shoulder beach dress</a> <a href="http://www.ritaburton.com/lipsy-floral-cut-out-2-in-1-pencil-dress-dressh">lipsy floral cut out 2 in 1 pencil dress</a> <a href="http://www.archglagol.com/ann-taylor-floral-dress-in-red-and-white-dressh">ann taylor floral dress in red and white</a>
long floral dresses amazon http://www.esnafkocaeli.com/long-floral-dresses-amazon-dressh
white floral dress toddler دوشنبه 27 خرداد 1398 11:09 ب.ظ
<a href="http://www.hairsalonlush.com/floral-dress-short-sleeves-dressh">floral dress short sleeves</a> <a href="http://www.mysaltwatersandal.net/ann-taylor-silk-floral-dress-dressh">ann taylor silk floral dress</a> <a href="http://www.risaralda.net/floral-1960s-dress-dressh">floral 1960s dress</a> <a href="http://www.nadinesproperties.net/floral-high-neck-maxi-dress-dressh">floral high neck maxi dress</a> <a href="http://www.robverheulen.com/orange-floral-maxi-dress-dressh">orange floral maxi dress</a> <a href="http://www.santfeliucentre.net/lipsy-vip-floral-shift-dress-dressh">lipsy vip floral shift dress</a>
white floral dress toddler http://www.praiseti.com/white-floral-dress-toddler-dressh
floral dress with sleeves sheer یکشنبه 19 خرداد 1398 06:54 ب.ظ
<a href="http://www.mycqhair.com/zara-white-floral-maxi-dress-dressh">zara white floral maxi dress</a> <a href="http://www.paulbmusic.com/bebe-floral-print-dress-dressh">bebe floral print dress</a> <a href="http://www.profancyshop.com/floral-dress-for-women-blue-dressh">floral dress for women blue</a> <a href="http://www.rcrocs.com/gap-fit-and-flare-floral-dress-dressh">gap fit and flare floral dress</a> <a href="http://www.showboxi.com/80s-batwing-bold-floral-dress-dressh">80s batwing bold floral dress</a> <a href="http://www.trendwaching.com/eliza-j-floral-dress-plus-size-dressh">eliza j floral dress plus size</a>
floral dress with sleeves sheer http://www.gunsrusoregon.com/floral-dress-with-sleeves-sheer-dressh
blue vanilla white floral embellished one shoulder dress یکشنبه 19 خرداد 1398 06:54 ب.ظ
<a href="http://www.theamaazing.com/floral-skater-dresses-uk-dressh">floral skater dresses uk</a> <a href="http://www.prospectgain.com/floral-print-cotton-dresses-dressh">floral print cotton dresses</a> <a href="http://www.schokostueck.com/floral-dress-blue-background-dressh">floral dress blue background</a> <a href="http://www.sftfinance.com/floral-dresses-at-macy-dressh">floral dresses at macy</a> <a href="http://www.cherrytreetv.com/black-floral-jersey-dress-dressh">black floral jersey dress</a> <a href="http://www.favarte.com/h-and-m-yellow-floral-dress-dressh">h and m yellow floral dress</a>
blue vanilla white floral embellished one shoulder dress http://www.naijareward.com/blue-vanilla-white-floral-embellished-one-shoulder-dress-dressh
orange and yellow floral dress یکشنبه 19 خرداد 1398 06:53 ب.ظ
<a href="http://www.mndrsngh.com/asos-blue-floral-pencil-dress-dressh">asos blue floral pencil dress</a> <a href="http://www.myfunshirt.com/floral-dresses-in-pinterest-dressh">floral dresses in pinterest</a> <a href="http://www.pompaolipanas.com/white-floral-dress-with-black-shoes-dressh">white floral dress with black shoes</a> <a href="http://www.sevenguard.com/floral-dresses-revolve-dressh">floral dresses revolve</a> <a href="http://www.tentalltales.com/floral-dress-urban-outfitters-dressh">floral dress urban outfitters</a> <a href="http://www.advobrite.com/velvet-floral-dress-zara-dressh">velvet floral dress zara</a>
orange and yellow floral dress http://www.dermonenc.com/orange-and-yellow-floral-dress-dressh
women viagra pills جمعه 17 خرداد 1398 07:41 ب.ظ

I'm truly enjoying the design and layout of your website. It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme? Fantastic work!
4620 جمعه 17 خرداد 1398 01:17 ب.ظ
<a href="http://www.pierrekennis.com/floral-dresses-on-ebay-dressh">floral dresses on ebay</a> <a href="http://www.ralfwentz.com/short-grey-floral-dress-dressh">short grey floral dress</a> <a href="http://www.thecampingman.com/floral-skater-dresses-size-18-dressh">floral skater dresses size 18</a> <a href="http://www.vljusa.com/floral-dress-women-summer-dressh">floral dress women summer</a> <a href="http://www.yanginmalzeme.com/asos-floral-maxi-dress-ebay-dressh">asos floral maxi dress ebay</a> <a href="http://www.alofilmizle.com/floral-skater-dress-india-dressh">floral skater dress india</a>
[url=http://www.nohitteralert.com/floral-bridesmaid-dresses-where-to-buy-dressh]floral bridesmaid dresses where to buy[/url]
<a href="http://www.nohitteralert.com/floral-bridesmaid-dresses-where-to-buy-dressh" title="floral bridesmaid dresses where to buy">floral bridesmaid dresses where to buy</a>
teatro floral maxi occasion dress پنجشنبه 16 خرداد 1398 09:07 ب.ظ
<a href="http://www.cpgjoblist.net/next-navy-floral-sleeveless-shirt-dress-dressh">next navy floral sleeveless shirt dress</a> <a href="http://www.ukpubs.net/vintage-flower-girl-dresses-uk-dressh">vintage flower girl dresses uk</a> <a href="http://www.crosswindschurch.net/floral-dress-green-pink-dressh">floral dress green pink</a> <a href="http://www.uniquewebsitedesign.net/pretty-floral-dresses-australia-dressh">pretty floral dresses australia</a> <a href="http://www.cuttingedgeoffers.net/three-quarter-length-sleeve-floral-dress-dressh">three quarter length sleeve floral dress</a> <a href="http://www.unratedperez.net/bold-floral-dress-fabric-dressh">bold floral dress fabric</a>
[url=http://www.linexcanton.com/teatro-floral-maxi-occasion-dress-dressh]teatro floral maxi occasion dress[/url]
black floral dress for wedding پنجشنبه 16 خرداد 1398 09:07 ب.ظ
<a href="http://www.berkshirerides.net/dorothy-perkins-black-and-white-floral-dress-dressh">dorothy perkins black and white floral dress</a> <a href="http://www.simplesolaire.net/mens-floral-print-dress-shirts-dressh">mens floral print dress shirts</a> <a href="http://www.taxrightllc.com/floral-halter-backless-dress-dressh">floral halter backless dress</a> <a href="http://www.bgcsc.net/floral-v-neck-skater-dress-dressh">floral v neck skater dress</a> <a href="http://www.dlxcommerce.com/simply-vera-wang-floral-shift-dress-dressh">simply vera wang floral shift dress</a> <a href="http://www.sinkscanyon.net/floral-lace-flare-dress-loft-dressh">floral lace flare dress loft</a>
[url=http://www.eworklife.com/black-floral-dress-for-wedding-dressh]black floral dress for wedding[/url]
target white floral dress پنجشنبه 16 خرداد 1398 09:06 ب.ظ
<a href="http://www.danielletay.net/long-sleeve-floral-dress-asos-dressh">long sleeve floral dress asos</a> <a href="http://www.ventarium.net/floral-dress-in-jcpenney-commercial-dressh">floral dress in jcpenney commercial</a> <a href="http://www.dauin.net/green-floral-dress-h-m-dressh">green floral dress h m</a> <a href="http://www.villacafaggio.net/floral-dress-denim-dressh">floral dress denim</a> <a href="http://www.davesantos.net/flower-dresses-girls-first-communion-wedding-dressh">flower dresses girls first communion wedding</a> <a href="http://www.vipervaporcheck.net/3d-floral-dress-asos-dressh">3d floral dress asos</a>
[url=http://www.myersmotors.net/target-white-floral-dress-dressh]target white floral dress[/url]
govtjobsstore سه شنبه 14 خرداد 1398 03:28 ق.ظ
<a href="http://www.postthatass.com/adidas-ultra-boost-rot-schuheh">adidas ultra boost rot</a> <a href="http://www.houseoftys.com/men-nike-air-huarache-nm-blue-black-red-shoesk">men nike air huarache nm blue black red</a> <a href="http://www.amvdiplomados.com/adidas-pr%C3%B8dator-instinct-sort-r%C3%B8d-skoj">adidas pr酶dator instinct sort r酶d</a> <a href="http://www.ybsimports.com/nike-hypervenom-phantom-ii-high-tops-fg-schwarz-schuheh">nike hypervenom phantom ii high tops fg schwarz</a> <a href="http://www.rochlockyer.com/men-nike-air-max-2015-white-green-black-shoesk">men nike air max 2015 white green black</a> <a href="http://www.allsocialdata.com/michael-kors-signature-backpack-mkh">michael kors signature backpack</a>
govtjobsstore http://www.govtjobsstore.com/
procrastivity سه شنبه 14 خرداد 1398 03:28 ق.ظ
<a href="http://www.rexpousa.com/dallas-mavericks-knit-hath">dallas mavericks knit</a> <a href="http://www.dalvadesign.com/adidas-ultra-boost-triple-noir-adidas-chaussuresh">adidas ultra boost triple noir adidas</a> <a href="http://www.velvetwifi.com/nike-roshe-run-rouge-blanc-chaussuresj">nike roshe run rouge blanc</a> <a href="http://www.sophiarugby.com/converse-rot-and-blau-schuhek">converse rot and blau</a> <a href="http://www.thumbglovepro.com/noah-syndergaard-blue-jersey-nflh">noah syndergaard blue jersey</a> <a href="http://www.ceracustica.com/adidas-originals-nmd-r1-kvinners-hvit-rosa-obuvi">adidas originals nmd r1 kvinners hvit rosa</a>
procrastivity http://www.procrastivity.com/
scrutinit سه شنبه 14 خرداد 1398 03:28 ق.ظ
<a href="http://www.xgaajgeg.com/detroit-tigers-new-era-mlb-the-league-metallic-patch-59fifty-cap-hatl">detroit tigers new era mlb the league metallic patch 59fifty cap</a> <a href="http://www.bisnistrading.com/nike-zoom-pegasus-34-rouge-chaussuresh">nike zoom pegasus 34 rouge</a> <a href="http://www.axxisdrilling.com/mujeres-nike-flyknit-racer-gris-rosado-zapatosk">mujeres nike flyknit racer gris rosado</a> <a href="http://www.bunqdesktop.com/nike-air-max-2018-blue-white-black-shoesj">nike air max 2018 blue white black</a> <a href="http://www.iamsubscribed.com/all-red-boston-red-sox-hat-hath">all red boston red sox hat</a> <a href="http://www.bcstormwater.com/nike-presto-flyknit-negro-anarchy-custom03-zapatosl">nike presto flyknit negro anarchy custom03</a>
scrutinit http://www.scrutinit.com/
forever 21 black and floral dress دوشنبه 13 خرداد 1398 07:37 ق.ظ
<a href="http://www.laketreepress.com/flower-girl-dresses-australia-dressh">flower girl dresses australia</a> <a href="http://www.lvnailbar.com/teal-flower-girl-dresses-bhs-dressh">teal flower girl dresses bhs</a> <a href="http://www.omegaspark.com/vintage-floral-dress-small-dressh">vintage floral dress small</a> <a href="http://www.radsportland.com/flower-dresses-ebay-dressh">flower dresses ebay</a> <a href="http://www.royalhoneywax.com/floral-dress-jewelry-dressh">floral dress jewelry</a> <a href="http://www.soextfence.com/yellow-floral-dress-with-sleeves-dressh">yellow floral dress with sleeves</a>
forever 21 black and floral dress http://www.poppiesdelray.com/forever-21-black-and-floral-dress-dressh
closet navy floral flared dress دوشنبه 13 خرداد 1398 07:37 ق.ظ
<a href="http://www.yatabase.com/floral-dresses-off-shoulder-for-women-dressh">floral dresses off shoulder for women</a> <a href="http://www.alexiancancer.com/navy-and-yellow-floral-dress-ax-paris-dressh">navy and yellow floral dress ax paris</a> <a href="http://www.bandaangatu.com/size-20-floral-dress-dressh">size 20 floral dress</a> <a href="http://www.brianrubeo.com/flower-dresses-long-dressh">flower dresses long</a> <a href="http://www.cheapartsale.com/m-s-floral-dress-dressh">m s floral dress</a> <a href="http://www.darngoodpizza.com/flower-girl-dresses-longford-dressh">flower girl dresses longford</a>
closet navy floral flared dress http://www.chrissinacori.com/closet-navy-floral-flared-dress-dressh
kim kardashian floral dress 2015 دوشنبه 13 خرداد 1398 12:23 ق.ظ
<a href="http://www.caqueta.net/ax-paris-yellow-floral-print-dip-hem-dress-dressh">ax paris yellow floral print dip hem dress</a> <a href="http://www.floridalighthouse.net/how-to-wear-maxi-floral-dress-dressh">how to wear maxi floral dress</a> <a href="http://www.phxfam.com/charlotte-russe-strapless-floral-dress-dressh">charlotte russe strapless floral dress</a> <a href="http://www.shanibazaar.com/how-to-accessorize-a-white-floral-dress-dressh">how to accessorize a white floral dress</a> <a href="http://www.clubcombo.net/purple-floral-dress-with-sleeves-dressh">purple floral dress with sleeves</a> <a href="http://www.fortknoxjewelers.net/bodycon-floral-dress-forever-21-dressh">bodycon floral dress forever 21</a>
kim kardashian floral dress 2015 http://www.philiphawley.net/kim-kardashian-floral-dress-2015-dressh
chessarbiters یکشنبه 12 خرداد 1398 10:10 ب.ظ
<a href="http://www.dvdlivedoor.com/nike-air-max-2014-flyknit-schwarz-schuhei">nike air max 2014 flyknit schwarz</a> <a href="http://www.exterminas.com/kansas-city-chiefs-new-era-2017-kids-official-nfl-sideline-59fifty-cap-hath">kansas city chiefs new era 2017 kids official nfl sideline 59fifty cap</a> <a href="http://www.filoliteafarm.com/nike-lebron-bambini-rosa-trainersce">nike lebron bambini rosa</a> <a href="http://www.shalandaleigh.com/converse-off-wei%C3%9F-low-schuhek">converse off wei脽 low</a> <a href="http://www.skepticmoment.com/nike-air-max-95-marr%C3%B3n-oro-scarpeg">nike air max 95 marr贸n oro</a> <a href="http://www.kleankampsite.com/asics-gel-noosa-tri-9-azul-rojo-kurpesb">asics gel noosa tri 9 azul rojo</a>
chessarbiters http://www.chessarbiters.com/
susieqmovie یکشنبه 12 خرداد 1398 10:09 ب.ظ
<a href="http://www.danielbroman.com/men-nike-carolina-panthers-69-jordan-gross-game-white-nfl-jersey-sale-nfli">men nike carolina panthers 69 jordan gross game white nfl jersey sale</a> <a href="http://www.integrityphx.com/real-carolina-panthers-jersey-nflh">real carolina panthers jersey</a> <a href="http://www.onthecar.com/salomon-fellraiser-bl%C3%A5-l%C3%B8ping-sko-x10-shoesf">salomon fellraiser bl氓 l酶ping sko x10</a> <a href="http://www.sallysoldit.com/polo-v-neck-long-sleeve-poloh">polo v neck long sleeve</a> <a href="http://www.hairsalonlush.com/nike-lebron-12-low-bleu-yeti-foota">nike lebron 12 low bleu yeti</a> <a href="http://www.robverheulen.com/billig-jordan-11-on-salg-runninga">billig jordan 11 on salg</a>
susieqmovie http://www.susieqmovie.com/
floral dresses petite senior citizens جمعه 10 خرداد 1398 04:54 ب.ظ
<a href="http://www.imannequins.com/short-casual-floral-dresses-dressh">short casual floral dresses</a> <a href="http://www.irentevent.com/makeup-with-pink-floral-dress-dressh">makeup with pink floral dress</a> <a href="http://www.stpetereads.com/diamond-white-flower-girl-dresses-uk-dressh">diamond white flower girl dresses uk</a> <a href="http://www.cometwifi.net/rebecca-taylor-floral-organza-dress-dressh">rebecca taylor floral organza dress</a> <a href="http://www.cremontana.com/vintage-floral-bridesmaid-dresses-uk-dressh">vintage floral bridesmaid dresses uk</a> <a href="http://www.freerivalcasinos.net/little-flower-girl-dresses-for-less-dressh">little flower girl dresses for less</a>
floral dresses petite senior citizens http://www.florantalya.net/floral-dresses-petite-senior-citizens-dressh
floral prom dress 2015 جمعه 10 خرداد 1398 04:53 ب.ظ
<a href="http://www.dorothygrant.net/yellow-floral-dress-pinterest-dressh">yellow floral dress pinterest</a> <a href="http://www.writingwithmedia.net/zara-black-lace-dress-2012-dressh">zara black lace dress 2012</a> <a href="http://www.dotjewelers.net/how-to-wear-short-floral-dress-dressh">how to wear short floral dress</a> <a href="http://www.yorktownpennysaver.net/maxi-floral-dresses-uk-dressh">maxi floral dresses uk</a> <a href="http://www.drcooper.net/cheap-floral-dresses-for-women-dressh">cheap floral dresses for women</a> <a href="http://www.yozushi.net/ax-paris-black-floral-print-midi-dress-dressh">ax paris black floral print midi dress</a>
floral prom dress 2015 http://www.ibigwig.com/floral-prom-dress-2015-dressh
floral dress wrap short جمعه 10 خرداد 1398 02:36 ب.ظ
<a href="http://www.anticlimaxes.com/lauren-ralph-lauren-three-quarter-sleeve-floral-print-faux-wrap-dress-dressh">lauren ralph lauren three quarter sleeve floral print faux wrap dress</a> <a href="http://www.onpointsports.net/vintage-floral-dress-small-dressh">vintage floral dress small</a> <a href="http://www.thylaneblondeau.net/navy-floral-dresses-dressh">navy floral dresses</a> <a href="http://www.elazigled.com/floral-shift-dress-blue-dressh">floral shift dress blue</a> <a href="http://www.oqibo.net/flower-girl-dresses-peach-uk-dressh">flower girl dresses peach uk</a> <a href="http://www.tidewaterusadance.net/zara-floral-maxi-dress-dressh">zara floral maxi dress</a>
floral dress wrap short http://www.foliekopen.com/floral-dress-wrap-short-dressh
house of fraser linea organza floral dress جمعه 10 خرداد 1398 02:35 ب.ظ
<a href="http://www.imannequins.com/cocktail-floral-dresses-dressh">cocktail floral dresses</a> <a href="http://www.irentevent.com/flower-girl-dresses-canada-ottawa-dressh">flower girl dresses canada ottawa</a> <a href="http://www.stpetereads.com/floral-lace-long-sleeve-mini-dress-dressh">floral lace long sleeve mini dress</a> <a href="http://www.cometwifi.net/moschino-cheap-and-chic-floral-macrame-dress-dressh">moschino cheap and chic floral macrame dress</a> <a href="http://www.cremontana.com/floral-dress-reborn-dressh">floral dress reborn</a> <a href="http://www.freerivalcasinos.net/velvet-floral-dress-forever-21-dressh">velvet floral dress forever 21</a>
house of fraser linea organza floral dress http://www.prostekrasna.com/house-of-fraser-linea-organza-floral-dress-dressh
rahsaskatoon سه شنبه 7 خرداد 1398 04:10 ب.ظ
<a href="http://www.thecarolinatc.com/mackage-kenya-jacket-small-sizes-mackaged">mackage kenya jacket small sizes</a> <a href="http://www.ventnorlife.com/tory-burch-brown-boots-sale-toryburchr">tory burch brown boots sale</a> <a href="http://www.edenwins.com/new-balance-420-mens-silver-yellow-runningf">new balance 420 mens silver yellow</a> <a href="http://www.viagradc.com/burgundy-mackage-coat-mackager">burgundy mackage coat</a> <a href="http://www.duranerdogan.com/michael-kors-wallet-jet-set-continental-mocha-keys-mka">michael kors wallet jet set continental mocha keys</a> <a href="http://www.newmadagasca.com/moncler-coat-clearance-yankee-monclerg">moncler coat clearance yankee</a>
rahsaskatoon http://www.rahsaskatoon.com/
favarte سه شنبه 7 خرداد 1398 04:10 ب.ظ
<a href="http://www.sidestoreid.com/nike-air-force-1-limited-edition-1ac-sneakerb">nike air force 1 limited edition 1ac</a> <a href="http://www.eulatest.com/parajumpers-jackets-long-bear-hunting-outdoors-parajumpersf">parajumpers jackets long bear hunting outdoors</a> <a href="http://www.bidmani.com/pink-burberry-scarf-replica-scarfr">pink burberry scarf replica</a> <a href="http://www.nollerlincoln.com/hermes-picotin-22-hermesr">hermes picotin 22</a> <a href="http://www.sennaparisllc.com/prada-totes-16625s-light-brown-cross-grain-leather-pradae">prada totes 16625s light brown cross grain leather</a> <a href="http://www.energyawnings.com/christian-louboutin-daffodile-turquoise-suede-pumps-louboutinb">christian louboutin daffodile turquoise suede pumps</a>
favarte http://www.favarte.com/
alarmselpaso سه شنبه 7 خرداد 1398 04:09 ب.ظ
<a href="http://www.thecarolinatc.com/nike-free-flyknit-4.0-cleaning-guide-skob">nike free flyknit 4.0 cleaning guide</a> <a href="http://www.ventnorlife.com/hermes-scarf-label-scarfr">hermes scarf label</a> <a href="http://www.edenwins.com/air-jordan-9-tour-yellow-fever-sneakerf">air jordan 9 tour yellow fever</a> <a href="http://www.viagradc.com/new-balance-1300-australia-shoesa">new balance 1300 australia</a> <a href="http://www.duranerdogan.com/ray-ban-round-metal-brown-sunglassesr">ray ban round metal brown</a> <a href="http://www.newmadagasca.com/ralph-lauren-long-sleeve-polo-orange-horse-young-polog">ralph lauren long sleeve polo orange horse young</a>
alarmselpaso http://www.alarmselpaso.com/
lipsy floral pencil dress next سه شنبه 7 خرداد 1398 03:16 ق.ظ
<a href="http://www.airdirectairways.net/misses-floral-dresses-with-cap-sleeves-dressh">misses floral dresses with cap sleeves</a> <a href="http://www.poeticfaith.net/short-grey-floral-dress-dressh">short grey floral dress</a> <a href="http://www.vfwcompanies.com/floral-midi-dress-amazon-dressh">floral midi dress amazon</a> <a href="http://www.albertlysenko.com/per-una-green-floral-dress-dressh">per una green floral dress</a> <a href="http://www.allinforchrist.net/floral-dress-gown-dressh">floral dress gown</a> <a href="http://www.poundstone.net/floral-dresses-shopstyle-uk-dressh">floral dresses shopstyle uk</a>
lipsy floral pencil dress next http://www.glamourspausa.com/lipsy-floral-pencil-dress-next-dressh
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
 
 

codebazan